RSS feed for Dan

Dan has logged 74 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Death Kiss

The Death Kiss

1932
×
Read the review Edit this entry  
30
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
King of the Zombies

King of the Zombies

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blades

Blades

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invisible Ghost

Invisible Ghost

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
She Beast

She Beast

1966
×
★★
Edit this entry  
27
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Living Ghost

The Living Ghost

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Voodoo Man

Voodoo Man

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Joysticks

Joysticks

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★
Edit this entry  
22
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Maid

The Maid

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mask

Black Mask

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Anatomy

Anatomy

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Static

Static

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Go In the Woods

Don't Go In the Woods

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dead Body

Dead Body

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry