Sort by

Dan has logged 999 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Never Take Sweets from a Stranger

Never Take Sweets from a Stranger

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Bobo

Bobo

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
The Night Delivery

The Night Delivery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Off to Bedlam

Off to Bedlam

1901
×
★½
Edit this entry  
31
The Golden Chain

The Golden Chain

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Carrion

Carrion

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Machine-Gun Kelly

Machine-Gun Kelly

1958
×
★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Whacktivity

Paranormal Whacktivity

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Feeding Time

Feeding Time

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Imp

The Black Imp

1905
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nightmare at Elm Manor

Nightmare at Elm Manor

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
Bog

Bog

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Hellcats

High School Hellcats

1958
×
★★
Edit this entry  
29
The Undead

The Undead

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Extraordinary Life of Rocky

The Extraordinary Life of Rocky

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
Edit this entry  
28
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piggy

Piggy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Evaded

Evaded

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ten Ladies in an Umbrella

Ten Ladies in an Umbrella

1903
×
★★★
Edit this entry  
27
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★½
Edit this entry  
27
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★½
Edit this entry  
27
The Living Playing Cards

The Living Playing Cards

1905
×
★★★
Edit this entry  
26
Ninja In The Dragon's Den

Ninja In The Dragon's Den

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Inventory

Christmas Inventory

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★
Edit this entry  
26
The One-Man Band

The One-Man Band

1900
×
★★★
Edit this entry  
25
Slut

Slut

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Enchanted Sedan Chair

The Enchanted Sedan Chair

1905
×
★½
Edit this entry  
25
Whimsical People

Whimsical People

1908
×
★★
Edit this entry  
25
The Melomaniac

The Melomaniac

1903
×
★★★
Edit this entry  
24
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry