Sort by

Dan has logged 316 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry