• The Many Saints of Newark

    ★★

  • Per Qualche Minuto di Pace

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Quarentena Pra Quem?

  • The Infernal Machine

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • France

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Sombra

    ★★½

  • Film-Related Scrap Wood Projects

    ★★★

  • As Grandes Distâncias

    ★★★½

  • Arsonist

    ★★½

  • Black Vulture

  • Lésbica Enrustida

  • Construção de uma Vista

    ★★★½

  • Febre 40º

    ★★★

  • Titane

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Futura

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • The City of Abysses

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Vai!

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bergman's Ghosts

  • Benning's Dream

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Azor

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Cripta I

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Madalena

    ★★★½

  • Monsieur Jean-Claude

    ★★★½

  • Vander

    ★★★

  • Subterrânea

    ★★★½

  • Se hace camino al andar

    ★★★½

  • Island of the Sun

    ★★★

  • Stranded

  • Meihōdō

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • First Carnival

  • Strange Lambada

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Entre Nós Talvez Estejam Multidões

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Abyssal

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Manaus Hot City

  • Unliveable

    ★★★½

  • If You Could Go Back, I Would See Her.

    ★★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • Found on iPhone

    ★★★

  • Sunday's Movie

    ★★★½

  • Movimento

    ★★★½

  • Tales of the Pu Family

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Happy in the Gap

    ★★★

  • Republic

    ★★★½

  • Porque a Escuridão é Necessária para Experimentar a Plenitude da Luz

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • Smiling Friends

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★