Sort by
  • Ethos

    ★★★★½

  • Double Lover

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Ember

    ★★★★

  • Youth

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • Her

    ★★★★

  • Don Jon

    ★★★

  • Young & Beautiful

    ★★★★

  • Inside

    ★★★★½

  • A Dangerous Method

    ★★★★

  • Shame

    ★★★½

  • Inside Job

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Come Undone

    ★★★★½

  • Vavien

    ★★★★

  • Envy

    ★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★★

  • Zeitgeist

    ★★★★★

  • Takva: A Man's Fear of God

    ★★★★★

  • Destiny

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★

  • The Edukators

    ★★★★★

  • Cashback

    ★★★★½

  • The Village

    ★★★★★

  • 9 Songs

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Hotel Rwanda

    ★★★½

  • Where's Firuze?

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Twentynine Palms

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★

  • Bruce Almighty

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • Anger Management

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • 8 Women

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Sex and Lucía

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★½

  • Amélie

    ★★★★½

  • Fate

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Memento

    ★★★

  • Me, Myself & Irene

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • A Perfect Murder

    ★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Innocence

    ★★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★★★

  • Contact

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Exotica

    ★★★★★

  • Henry & June

    ★★★★★

  • The Unbearable Lightness of Being

    ★★★★★

  • Betty Blue

    ★★★★

  • My Aunt

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★