• Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Rob Delaney: Jackie

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Rory Scovel: Live Without Fear

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Fall

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Maniac

    ★★

  • The Perfection

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • A Land Imagined

    ★★★★★