Sort by
  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Dad's Army

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • A Royal Night Out

    ½

  • Gonchi

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Interstellar

    ★½

  • Journey to Le Mans

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Walk of Shame

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★

  • Prometheus

  • The Help

    ★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Senna

    ★★★★★

  • Super

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★½

  • Avatar

    ½

  • Zombieland

    ★★★½

  • Quantum of Solace

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

  • Freaky Friday

    ★★★★½

  • Die Another Day

    ½

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

    ★★

  • Shadow of the Vampire

    ★★★★

  • Mystery Men

    ★★★★

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

  • Alien Resurrection

    ★★½

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★★½

  • Bound

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★★★★★

  • Alien³

    ★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★½

  • Delicatessen

    ★★★★½

  • Predator 2

    ★★★½

  • Auntie Danielle

    ★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★★

  • Predator

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★★

  • A Zed & Two Noughts

    ★★★½

  • The Terminator

    ★★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Outland

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★