Daniel has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tornado Alley

Tornado Alley

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry