Daniel has logged 28 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Double Down

Double Down

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Test

The Test

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry