Daniel has logged 12 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry