RSS feed for Dan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Edit this entry  
28
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Buzz

Buzz

2019
×
Edit this entry  
25
The Report

The Report

2019
×
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The College Admissions Scandal

The College Admissions Scandal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Servant

The Servant

1963
×
★★
Edit this entry  
30
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry