• Titane

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Hunger Ward

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Opera

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Lift Like a Girl

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Beans

    ★★★½

  • Inconvenient Indian

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Unapologetic

    ★★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Greyhound

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • When I Write It

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • 9/11 Kids

    ★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★½

  • Waiting

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Crestone

    ★★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★