DangerMaiden has logged 11 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry