Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
29
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
29
Team Thor

Team Thor

2016
×
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Champion of Auschwitz

The Champion of Auschwitz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Devotion

Devotion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Till

Till

2022
×
Edit this entry  
11
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry