Sort by

danherbert has logged 242 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Devotion

Devotion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Till

Till

2022
×
Edit this entry  
11
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lady Driver

Lady Driver

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mercury 13

Mercury 13

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
SpaceCamp

SpaceCamp

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good House

The Good House

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
God's Country

God's Country

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★
Edit this entry