Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

  • They Shall Not Grow Old

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Cam

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Bixa Travesty

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½