• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Grandmother

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Fatman

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Eddy

    ★★★★

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★½

  • Veneno

    ★★★★½