Sort by

graham has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skins Shorts: Effy

Skins Shorts: Effy

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry