Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Amsterdam

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Blue Island

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Actors

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Shane Gillis: Live in Austin

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Balcony Movie

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Murina

    ★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½