• Conversations with Friends

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Anne

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Moxie

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Capone

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • His House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Vivarium

    ★★★½