RSS feed for Daniel

Daniel has logged 65 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Island

The Island

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Two Rabbits

Two Rabbits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry