RSS feed for Daniel

Daniel has logged 132 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Best Things in the World

The Best Things in the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Woman

The Invisible Woman

2009
×
★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Only You

Only You

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Unremember

Unremember

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Neurotic Quest for Serenity

Neurotic Quest for Serenity

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry