RSS feed for Daniel

Daniel has logged 53 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Death Note: The Last Name

Death Note: The Last Name

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Bleach

Bleach

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry