RSS feed for Daniel

Daniel has logged 61 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
The Island

The Island

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Neurotic Quest for Serenity

Neurotic Quest for Serenity

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Death Note: The Last Name

Death Note: The Last Name

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
Rafinha Bastos: Ultimatum

Rafinha Bastos: Ultimatum

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry