RSS feed for Daniel

Daniel has logged 51 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Bride Came C.O.D.

The Bride Came C.O.D.

1941
×
★★½
Edit this entry  
28
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dodge City

Dodge City

1939
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Edit this entry  
27
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Edit this entry  
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Mogambo

Mogambo

1953
×
★★
Edit this entry  
26
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Edit this entry  
25
Camille

Camille

1936
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Desire

Desire

1936
×
★★★
Edit this entry  
24
Tarzan and His Mate

Tarzan and His Mate

1934
×
★★★★
Edit this entry  
23
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roberta

Roberta

1935
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tarzan the Ape Man

Tarzan the Ape Man

1932
×
★★★½
Edit this entry  
21
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Edit this entry  
09
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★½
Edit this entry  
02
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry