• The Red Sea Diving Resort

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Edge

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • See You Yesterday

    ★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Aftermath

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Troop Zero

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Report

    ★★½

  • Wounds

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Late Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Polar

    ★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Serenity

  • Close

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★