• Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Robin Hood

  • Instant Family

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The Holiday Calendar

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★

  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • The Perfection

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • Peppermint

    ★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Predator

    ★½

  • 22 July

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Extinction

    ★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Swimming with Men

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★

  • Cold War

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½