RSS feed for Daniel_Plain666
  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Fork in the Road

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Patricia

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • An Inexplicable Glimpse into the Life of a Modern Film Lover

    ★★★½

  • The Box

    ★★★½

  • Pip

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Twisted Pair

    ★★★★½

  • The Box

    ★★★

  • The Spirit of Haddonfield

    ★★★★

  • oh baby

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Pine

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mile 22

    ★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Purl

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Gotti

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Cold War

  • This Is America

    ★★★★½

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Loop

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Rampage

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • Bloody Mary

    ½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • The Box

    ★★★★

  • The Box

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Team Darryl

    ★★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★