Sort by

daniela has logged 215 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Girl & Black Prince

Wolf Girl & Black Prince

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wotakoi: Love Is Hard for Otaku

Wotakoi: Love Is Hard for Otaku

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scum's Wish

Scum's Wish

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maid Sama!

Maid Sama!

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry