• Conversations with Friends

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Girl From Plainville

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Nanny

    ★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Mars One

    ★★★★

  • A Love Song

  • Fresh

    ★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • O Night Divine

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • 2003

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Survivor

    ★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • star-crossed: the film

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½