Sort by

daniel has logged 103 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Hustle

American Hustle

2013
×
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
09
Battle

Battle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Always Shine

Always Shine

2016
×
Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hours

The Hours

2002
×
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Emptied

Emptied

2014
×
Edit this entry  
30
Boomerang

Boomerang

2018
×
Edit this entry