Daniel has logged 22 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
Read the review Edit this entry  
04
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry