Daniel has logged 27 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We the Animals

We the Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Material

White Material

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry