Daniel has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anger Management

Anger Management

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry