Sort by

Daniel has logged 34 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exiles

The Exiles

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Foxes

Foxes

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry