• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • VOIR

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Mayor Pete

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • 9/21/21

    ★★

  • Wolf

  • Silent Night

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

  • Old Henry

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★½

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Worlds

    ★★★½

  • Pig

    ★★½