• Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Injustice

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★