Sort by

Daniel has logged 339 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry