Sort by

Daniel has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
31
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
★½
Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Sharknado

Sharknado

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry