Sort by

Daniella has logged 553 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Edit this entry