• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Turning Red

    ★★★½

  • Scream

  • Light Years

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Hawkeye

  • Louise

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Jard-sur-Mer: ein solnedgangsmåla seglbåt forlèt bileteramma

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Puparia

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hair Love

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Perfect Date

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Souvenir

    ★★★★

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Blue

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Darkest Minds

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Skyscraper

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao