Sort by

Daniel has logged 15 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The November Man

The November Man

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Stallion

The Black Stallion

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry