Sort by

Daniel has logged 29 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Repo Man

Repo Man

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
Margaret

Margaret

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Instinct

Instinct

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry