• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Furie

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

  • The Farewell

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

  • Alpha

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½