• Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Love Hard

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Loving You

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • just think about it

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Moxie

  • Noah & Annie

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • El Futuro

  • Death to 2020

    ★½

  • Cook(s)

  • My Future

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Beginning

    ★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • In My Room

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Soft

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Greasy Boy

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Present

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars Collection

  • Little Women

    ★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion