RSS feed for Daniel

Daniel has logged 43 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
A Balloon for Ben

A Balloon for Ben

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry