Sort by

Daniel has logged 33 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Sands

White Sands

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Low

Get Low

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Colors

Colors

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry