• Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • False Positive

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Those Who Wish Me Dead

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

  • kid 90

  • TINA

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • The Little Things

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Let Them All Talk

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • Happiest Season

  • Mank

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

  • I'll Be Gone in the Dark

  • The King of Staten Island

  • The High Note

    ★★

  • The Last Dance

  • Mrs. America

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • McMillion$

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Parasite

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice