• Don't Look Up

  • Prey

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Nitram

  • Titane

  • Fanny: The Right to Rock

  • Willy's Wonderland

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

  • #Alive

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Makina!

  • Extraction

  • Beastie Boys Story

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★

  • The Queen of Black Magic

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Fractured

  • The Cleansing Hour

  • True History of the Kelly Gang

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

    ★★

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

  • David Crosby: Remember My Name

  • Bird Box

    ★½

  • 25 km/h

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Echo in the Canyon

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

  • Super Troopers 2

  • Death Wish

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Paddington 2

    ★½

  • One Cut of the Dead

    ★★

  • Terrified

    ★★½

  • Jigsaw

  • Manhunt

    ★½

  • Sweet Country

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

  • Lady Bird

    ★★★