Sort by

Dani has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
David: Story of David

David: Story of David

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Noise

Sound of Noise

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry